Jakie studia

Piszcie tu o tym, co nie pasuje do pozostałych działów

Jakie studia

PostŚr paź 26, 2011 17:36

Witam,
pewnie jak większość maturzystów nie mam pojęcia jakie wybrać studia. Na pewno chciałbym żeby były związane z informatyką.
Maturę zamierzam zdać przynajmniej tak:
Matematyka podstawowa - 80% - 90%
Matematyka rozszerzona - 75% - 80%
Informatyka rozszerzona - 80% - 90%
Angielski podstawowy - 70% - 80%

Zamierzam studiować w Krakowie na studiach dziennych.
Pytanie nr 1. Czy kierować się renomą studiów i wybrać mechatronikę na AGH (co można po niej robić? Czy można pracować jako informatyk?), czy informatykę na innej uczelni ?
Pytanie nr 2. UJ, AGH czy PK z tymi punktami? Jaki kierunek na jakim wydziale? (w miarę możliwości plusy i minusy tych wyborów)

Pozdrawiam
viver
user

Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 0 razy
Reputacja: 1

Spokojnie - to tylko reklama - zniknie po zalogowaniu :)

Kliknij 👇

serwery VPS
Pani Reklama
Automat

Re: Jakie studia

PostŚr paź 26, 2011 20:07

[color=#0080FF]gynvael.coldwind[/color]//[color=#00FF00]vx[/color]
http://gynvael.coldwind.pl
Gynvael Coldwind
Przyjaciel
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 184 razy
Reputacja: 23041

Następujący użytkownik chciałby podziękować Gynvael Coldwind za jego post:
szczypmen

PostCz paź 27, 2011 21:01

Zagranica.
agilob
Przyjaciel
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 32 razy
Reputacja: 4217

PostPt paź 28, 2011 5:26

Po pierwsze, zamierzenia nie zawsze wychodza, wiec uwazaj, zeby sie nie rozczarowac, czego Ci oczywiscie nie zycze.
[quote="viver"]Pytanie nr 1. Czy kierować się renomą studiów i wybrać mechatronikę na AGH (co można po niej robić? Czy można pracować jako informatyk?), czy informatykę na innej uczelni ?

Pracowac jako informatyk mozesz i po technikow informatycznym, nic nie stoi na przeszkodzie. Zawod informatyka polega na tym, ze przychodzac do pracy musisz juz cos umiec, to nie jest tak ze przyjdziesz i wszystkiego Cie naucza. Tak wiec jesli skillujesz sam, znasz sie na czyms dobrze i bedziesz mial odrobine szczescia w znalezieniu pracy to juz mozesz pracowac jako informatyk.
Konczac tak ciezki kierunek jak mechatronika imho troche marnowalbys sie jako "informatyk" bo ja pod tym slowem rozumiem czlowieka, ktory jest w firmie od wszystkiego co zwiazane z komputerami - od podlaczania myszki Pani Zosi bo nie dziala, do konfigurowania sieci. Musisz kierowac sie w cos konkretnego i mam nadzieje, ze podczas studiow dowiesz sie co Ci sie podoba najbardziej.

Jesli uwazasz, ze jestes dobry z przedmiotow scislych takich jak matematyka czy fizyka, moze warto pojsc na robotyke?
[quote="viver"]Pytanie nr 2. UJ, AGH czy PK z tymi punktami? Jaki kierunek na jakim wydziale? (w miarę możliwości plusy i minusy tych wyborów)

Nie wiem, ktora z tych uczelni ma wieksza renome, ale konczac studia panstwowe juz ladniej to wyglada niz prywatne. A to jaki kierunek to juz zalezy od Ciebie rzecz jasna, nie wiem co Cie bardziej interesuje z branzy IT.
/j #pakamera @ irc.freenode.net ;)
[url=http://rtgn.nouej.pl]Blogaseq[/url]

Po co łapać króliczka skoro tak przyjemnie się go goni...
rtgn
Moderator
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 109 razy
Reputacja: 13864

PostPn lis 21, 2011 21:18

Mam taką myśl: jeśli wybierać studia, to tylko najlepsze. Tam można znaleźć pasjonatów, kolegów z podobnymi zainteresowaniami, a też nawiązać kontakty jakieś w światku akademickim itp (doktorzy nie gryzą a potrafią nierzadko zainspirować). I tyle moim zdaniem dadzą studia, jakieś takie rozeznanie w świecie, wyjście do ludzi i tyle: skille zdobywa się i tak samemu, a w podobnym choć jednocześnie zróżnicowanym towarzystwie łatwiej.
Nie zapominajmy jednak o jednym: czy to studia, czy praca, czy jakaś, nie wiem, frywolna freelancerka - wszędzie człek uczy się sam i jest zdany na swój mózg. Mentorzy i koledzy jednakże mogą ukierunkować i dać podpowiedzi.
;)
  ▲
▲ ▲
shogunx0
user

Podziękował: 0 razy
Podziękowano: 2 razy
Reputacja: 1662

PostWt lis 29, 2011 22:46

[quote="viver"]
Pytanie nr 1. Czy kierować się renomą studiów i wybrać mechatronikę na AGH (co można po niej robić? Czy można pracować jako informatyk?), czy informatykę na innej uczelni ?
Pytanie nr 2. UJ, AGH czy PK z tymi punktami? Jaki kierunek na jakim wydziale? (w miarę możliwości plusy i minusy tych wyborów)

Viver ze względu że jestem z Krakowa to od razu odpowiadam:
1. Renomą - tak powinieneś się kierować, ja wybrałem uczelnię o słabszej renomie, i żałuję. Idź od razu na informatykę AGH, mechatronika raczej zajmuje się skupieniem kilku dziedzin w jednej, ale to Ty musisz wybrać co bardziej Cię interesuje, ja gdybym miał taki wybór - informatyka agh.
2. W kolejności od najlepszej
    AGH
    Politechnika
    UJ - na wydziale matematyki, jest jeszcze na fizyki, ale słyszałem że beznadziejne
    UP też jest ok, ale z `braku laku`
    KSW czy jak kto woli - Krakowska Akademia - nawet się nie zbliżaj jeśli myślisz o edukacji :) W końcu zmienili nazwę ze względu na ironiczne rozwinięcie ich skrótu Kup Sobie Wykształcenie. Mówiąc krótko debile, i dresy z pod bloku za 2000zł/sem mają tytuł mgr.

Aha i tak w ramach ciekawostki co do pytania czy po mechatronice możesz być informatykiem odpowiedź jest jasna - możesz być niemal po wszystkim ;) Kiedyś chciałem sobie załatwić praktyki w pewnej firmie która zajmuje się oprogramowaniem antywirusowym i gość który prowadził ze mną rozmowę powiedział że jest po medycynie, więc jak widać nie ma problemu jedynie trzeba mieć wiedzę i umiejętności z tematu informatyki.
Mackos
user

Podziękował: 1 razy
Podziękowano: 1 razy
Reputacja: 629

Następujący użytkownik chciałby podziękować Mackos za jego post:
viver

PostWt paź 25, 2016 21:10

Myślę, że renoma ma duże znaczenie. jedne uczenie wyglądają lepiej w cv inne mniej. Najważniejsze jednak są Twoje umiejętności po studiach I praktyka z czasów studiów. Taka jest prawda.
cypisek420
user

PostŚr lis 02, 2016 7:56

Myślę, że mimo wszystko najlepszym wyborem jest informatyka. Ewentualnie jakieś budownictwo.
Briandon
user

Powrót do Hydepark