Jaki system ?

Informacje dotyczące innych systemów operacyjnych

PostSo lip 29, 2006 16:42

[quote="Fr3m3n"]Instalujac linuxa wpakujesz sie w wolny system graficzny, w ktorym na otwarcie folderu czeka sie minute (kde albo gnome), albo bedziesz skazany na mniej funkcjonalne wm jak np fluxbox.

Xfce jest czymś pośrednim pomiędzy KDE a Fluxem więc polecam :).

[quote="Fr3m3n"]Z filmami (pod linuxem, nie windows) moga byc problemy (realmedia, czy quicktime), z dzwiekiem raczej nie.

Jest fajna dystrybucja zajmuje chyba ok. 50mb tylko do odtwarzania filmów i posiada kodeki do rm,rmvb itp. :) Tylko akurat mi nazwa wyleciała z głowy...

[quote="Fr3m3n"]Przegladarka bedzie wolna (ff to potwor), opera lepiej, ale jest zoptymalizowana pod windows...

Weź nie żartuj...

Ale spoko, to Twoje zdanie ja przedstawiłem tylko swoje :).
~~> www.alkopoligamia.com <~~
~> Spalony Innym Słońcem <~
[color=orange]Abstynencja to nie dla zęba czasu fluor, to przepis jak być do końca życia jęczybułą.[/color]
pandaboy
Przyjaciel
Podziękował: 0 razy
Podziękowano: 2 razy
Reputacja: 4937

Spokojnie - to tylko reklama - zniknie po zalogowaniu :)

Kliknij 👇

serwery VPS
Pani Reklama
Automat

PostSo lip 29, 2006 20:28

[quote="pandaboy"]Jest fajna dystrybucja zajmuje chyba ok. 50mb tylko do odtwarzania filmów i posiada kodeki do rm,rmvb itp. Wesoly Tylko akurat mi nazwa wyleciała z głowy...

Geexbox?
I'm not anti-social. I'm just not user friendly.
kmitko
user

Podziękowano: 0 razy
Reputacja: 1123

PostCz mar 22, 2007 20:22

Weź sobie zainstaluj Ubuntu
KoNr2d15
user
Reputacja: 921

PostCz mar 22, 2007 20:42

Takze polecam Ubuntu - w wersji 6.12 od momentu wlozenia plytki do momentu "mienia" w pelni stabilnego dzialajacego systemu z "podstawowymi" (firefox,thuderbird,gaim, open office, + mnogosci wszelakie) mija raptem 35-45 min... potem juz tylko autmatyczna aktualizacja i - mamy Swietny system - szybki, ladny, sprawy, stabilny, DARMOWY i prosty w obsludze! polecam.
Nigdy nie zaprzestaniemy badać i poznawać. A u kresu naszego poznawania dotrzemy tam, skąd rozpoczęliśmy I zrozumiemy to miejsce po raz pierwszy...
✪★✪[url]http://q-ik.info[/url]✪★✪
Q-IK
user
Reputacja: 1525

PostN cze 29, 2008 17:36

Teraz to Ubuntu 7.10 lub 8.04 . Równie dobrą opcją jest Mandriva, która swoimi możliwościami i wyglądem na pewno dla wielu początkujących użyszkodników Linuksa stanie się dobrym zamiennikiem Windowsa. Dla bardziej zaawansowanych polecam BSD, Debian, lub jakiegoś Solarisa, np. Nexenta.
szczypmen
user

Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 4 razy
Reputacja: 1726

PostN cze 29, 2008 17:58

Może żeby X były lżejsze to nie Ubuntu a Xubuntu. W sumie system ten sam tylko nie trzeba zmieniać środowiska graficznego po instalacji. A z tą Mandrivą to różnie jest. Jedni ją lubią inni nie, ja bym raczej nie polecał.
prajmus
user
Reputacja: 1

PostPn cze 30, 2008 12:55

No cóż ja bym polecił ubuntu. Ale jeśli chodzi o wydajność to lepiej coś z kde np. slackware, gdyż to środowisko graficzne potrzebuje mniej pamięci. Używałem obu tych systemów na tym samym sprzęcie i wydajniej chodził slackware.
Hakuna matata
Paszczur
user
Reputacja: 983

PostPn cze 30, 2008 13:36

[quote="Paszczur"]to lepiej coś z kde np. slackware,

to ubuntu nie ma KDE? :> tylko slackware?
Każdy ma swój własny punkt widzenia, ale nie każdy coś widzi.
Bruno Winawer (1883-1944)
TBH
user
Reputacja: 1105

PostPn cze 30, 2008 16:42

Nie no oczywiście że ma tylko taki przykład podałem. Szczerze to mi bardziej pasowało kde na slackware. No cóż nigdy nie przeinstalowywałem środowiska graficznego. Jeśli chodzi o kubuntu jest to jest ciekawą [color=red]dystrybucjom[/color]. jednak od niej wolałem bardziej ubuntu przy którym spędziłem najwięcej czasu chyba bardziej mi gnome odpowiadał.
Paszczur
user

PostŚr lip 02, 2008 6:32

Theme'ami się bawiłem. A o przeinstalowaniu środowiska graficznego do czasu kiedy zainstaluje sobie znowu linuxa. Boa naradzie nie mam żadnego na kompie.
Paszczur
user

PostN lip 13, 2008 9:29

ja na lapku Toshiba SattelitePro 4300 z 64 ram mam debiana z Fluxboxem i jakoś sobie radzi :)
"nie wierząc w Boga obraziłem Boga...grzechami następującymi..."
hvastec
user

Reputacja: 930

PostN lip 13, 2008 9:59

Ja ostatnio na swoim laptopie instalowałem arch linux potem doinstalowałem fluxboxa. Menu w fluxboxie edytuje się bardzo prosto sam system chodził dobrze chociaż nie miałem do końca xorga odpowiednio ustawionego. Ale dystrybucja fajna i polecam ją komuś to już linuxa używał bo trzeba się napocić nieźle przy jego konfiguracji
Hakuna matata
Paszczur
user

PostPt lip 25, 2008 11:25

...ja natomiast kiedyś miałem przyjemność instalować na moim starym kompie zoptymalizowanego do minimum win XP (powywalane większość softów, efektów, dźwięków i wiele więcej). Muszę przyznać, że nie było źle! Tym bardziej, że 98' na nim strasznie chodził.
Freezer
user
Reputacja: 799

Re: Jaki system ?

PostCz mar 25, 2010 13:53

Sory za odświeżenie tematu ale może się przydać.

[code]http://jakilinux.org/jaki-linux/[/code]
TheRoot
user

Reputacja: 655

Re: Jaki system ?

PostCz mar 25, 2010 18:49

Jak juz jest odswiezony, to krotko opisze to co kierowalo mna przy wyborze OSa.
Desktop(uzywam go glownie do sluchania muzyki i klecenia czegos w blenderze) - windows xp (kupioby zanim pojawila sie jeszcze vista). Soft do obslugi karty dzwiekowej creativea jest tylko na wina(nie chodzi mi o drivery).
Bardzo stary laptop (zabawka) - slackware. Distro ktore na starcie nazuca duzo zbednych rzeczy odpada, w wiekszosci nawet instalatory mialy za duze wymagania. Moze i wrzucilbym tam xpka, ale nie chce mi sie wydawac 300 zeta na system do kompa za moze... 13 :D
Netbook(glowny komputer) - windows xp(dodawany, mocno zoptymalizowany). Najlepiej obsluguje sprzet, mnogosc oprogramowania, stabilnosc, jednolitosc. Ubuntu na dluzsza mete zawodzi. Grzanie sie, pozeranie akumulatora, mala wydajnosc i w ogole be.
Zopsesen
Przyjaciel
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 28 razy
Reputacja: 4230

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne systemy operacyjne