Jakub MRUGALSKI.PL


Jakub Mrugalski (Unknow)

Cześć. Mam na imię Kuba, a w Internecie posługuje się pseudonimem 'Unknow'. Jeśli tutaj trafiłeś, to prawdopodobnie szukasz informacji na mój temat. Ułatwię Ci zadanie i napiszę, co i gdzie robię, oraz jak można mnie znaleźć.

AI Devs 2 - RELOADED

Moje główne centrum dowodzenia znajduje się na Facebooku - dodaj mnie do obserwowanych, aby wiedzieć, nad czym obecnie pracuję. W tej samej sieci mam także (lekko zaniedbywany) fanpage.

Sporo udzielam się na Instagramie. Nagrywam tam regularne instaStories na tematy technologiczne. Najciekawsze z poruszanych tematów wrzucam do tamtejszego archiwum.

Ostatnio sporo pracuję nad wydawaniem swoich kursów online. Zawodowo jestem też trenerem prowadzącym szkolenia z WEB Security.

Prowadzę trzy kanały na Youtube - jeden technologiczny (kursy programowania i tematyka security), jeden z przemyśleniami oraz jeden z analizami biblijnymi. Czasami można posłuchać mnie na kanale Niebezpiecznika oraz w podcascie Na Podsłuchu. Dłuższe teksty lubię publikować na moim koncie na Medium. Dość aktywnie udzielam się na Twitterze. Mam także konto na Hejto, oraz na Mastodon.

Prowadzę w Internecie kilka projektów. Najbardziej znany, to cotygodniowe zestawienie ciekawych linków technologicznych, znane pod nazwą #unknowNews. Jestem twórcą projektu MIKR.US, w ramach którego udostępniam ludziom za niewielką opłatą serwery VPS do nauki.

Prowadzę na Facebooku grupę Mikrusy, na której ludzie uczący się administracji serwerami (Linux) dzielą się swoją wiedzą i doradzają sobie w kwestiach związanych z adminowaniem i DevOpsowaniem.

Mam także drugą grupę, gdzie gromadzę promocję z branży IT (na ebooki, książki, gry, aplikacje itp.). Sporadycznie wysyłam także newsletter z promocjami.

Jestem autorem poradnika na temat prowadzenia grup na Facebooku. Opisuję w nim, jak można przemienić taką grupę w dochodowy biznes i jak zrobić to dobrze.

Jestem twórcą rozszerzenia do przeglądarek o nazwie "Książkowa Cebula". Porównuje ono ceny książki w aktualnie przeglądanej księgarni z kilkudziesięcioma innymi sklepami w necie. Dzięki temu wiesz, czy "promocja" to faktycznie promocja.

Lubię czytać (i słuchać) książki, ale zdecydowanie te nietechniczne. Zobacz, jakie książki polecam.

Inne serwisy, w których możesz mnie znaleźć to np. Github, Pinterest, ProductHunt, Filmweb.

Jeśli szukasz mojego CV, to znajdziesz je na LinkedIn. Nie szukam pracy.

Chcesz do mnie wysłać maila? To napisz na "Jakub (małpa) mrugalski.pl" - czasami odpisuję ;)

Zobacz, co ostatnio publikowałem na Instagramie:.