Praca pentestera. Pytania.

Wszystko związane z bezpieczeństwem naszego komputera: zagrożenia, metody i sposoby zabezpieczania się, ostrzeżenia, bugi, bezpieczeństwo sieciowe i systemów komputerowych

Praca pentestera. Pytania.

PostN paź 11, 2015 21:14

Witam!

Zrobię ładny wstęp. :) Od dziecka marzyłem o tym, żeby być tzw. crackerem. Zafascynowany - oglądałem filmy typu "Haker" (polski), próbowałem własnych sił w różnych dziedzinach informatyki. Refleksja - to w wieku 12 lat siedziało się na Hackme.pl i próbowało usilnie coś zrozumieć. :) Jednak zdecydowałem się i zacząłem sobie coraz bardziej stawiać poprzeczkę i pracować porządnie nad tym dopiero teraz. Mam 18 lat i zastanawiam się gdzie pójść. Mam parę książek, m.in. "Kali Linux - Podręcznik Pentestera", "Metasploit", Uczę się C++'sa, mam zamiar się uczyć assemlera. Potrafię zabawić się w script kidsa, troszkę bardziej zaawansowanego. Potrafię wykonać rekonesans na podstawowym poziomie, próbuję się włamać (legalnie) - jakieś bruteforce, uczę sie podstaw sieci samodzielnie. Jak już pewno wiecie - chiałbym pracować jako pentester, w związku z tym mam parę pytań.

1. Czy, aby zostać pentesterem (papier) wartoby było pójść na studia (zwykłe informatyczne + np. zabezpieczenia systemów jako kierunek) czy robić kursy? Może jest jakieś studium. Ciężko ogółem coś na necie w tym kierunku znaleźć, chciaż sie coś ciekawego czasem zobaczyło. Fajnie jakbyście coś podesłali, bo widze, że kursy same siebie uzupełniają.
2. Jak jest ogółem z pracą - jest ona łatwa do zdobycia? Słyszałem, że potrzeba szczególnie jakiegoś doświadczenia, przynajmniej 4-letniego. Czy to prawda? Jak jest teraz z tym zawodem? Czy łatwo można się dostać do jakieś firmy? Czy potrzeba doświadczenia? Czy warto może własną firmę założyć? Ogółem - jak to jest na rynku z tym zawodem w Polsce.
3. Ile ogółem zarabia taki pentester? Jak wygląda praca, np. w firmie?
4. Gdzie mógłbym pójść zrobić praktyki, może znacie jakąś firmę?

Dorzuce jeszcze czyste pytania o wiedzę:
1. Podacie jakieś pożyteczne miejsca, gdzie mógłbym wiedzę uzupełniać? (dot. pentestów, hackingu szeroko pojętego, programowania pod wirusy, eksploitów, sieci szeroko pojętych, bezpieczeństwa, prawa - jednak z podstawami, bo dopiero wchodzę w ten świat)
2. Moglibyście polecić jakieś ciekawe artykuły o pisaniu exploitów, najlepiej po polsku. Może jakąś książkę. Chciałbym bardzo dowiedzieć się na czym dokładnie polega programowanie exploitów i od czego warto zacząć.

Pozdrawiam. :D

ps. Proszę o niedocinanie :P, jak to zwykle mają w zamiarze ludzie, którzy uważają się za oświeconych hakerów :P.
Rod
user
 
Posty: 3
Dołączył(a): N paź 11, 2015 20:48
Podziękował: 0 razy
Podziękowano: 0 razy
Reputacja: 1

Spokojnie - to tylko reklama - zniknie po zalogowaniu :)

Kliknij 👇


serwery VPS
Pani Reklama
Automat
Posty:
Dołączył(a): ab aeterno
Lokalizacja: UW-Zaloga

Re: Praca pentestera. Pytania.

PostWt paź 13, 2015 17:43

"Jedi używa Mocy do zdobywania wiedzy i obrony, nigdy do ataku ;)"
Mistrz Yoda
acrux
user
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): Pt maja 02, 2014 12:38
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 8 razy
Reputacja: 1290

Re: Praca pentestera. Pytania.

PostŚr paź 14, 2015 16:52

[quote="acrux"]"Jedi używa Mocy do zdobywania wiedzy i obrony, nigdy do ataku ;)"
Mistrz Yoda

Ja nie Sith, jam jest whitehat! Źle mnie zrozumiałeś!
Rod
user
 
Posty: 3
Dołączył(a): N paź 11, 2015 20:48
Podziękował: 0 razy
Podziękowano: 0 razy
Reputacja: 1

Re: Praca pentestera. Pytania.

PostPt paź 16, 2015 19:11

chociaż z tą pracą odpiszcie :) Proszę :)
Rod
user
 
Posty: 3
Dołączył(a): N paź 11, 2015 20:48
Podziękował: 0 razy
Podziękowano: 0 razy
Reputacja: 1

Re: Praca pentestera. Pytania.

PostPn lis 02, 2015 13:00

Wszystko o co pytasz może być pytaniem crackera o to, jak się włamać, więc nie liczyłbym na odpowiedź. Po prostu masz 3 posty i wyglądasz na wilka w owczej skórze, no offence.
  ▲
▲ ▲
shogunx0
user
 
Posty: 226
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 12:00
Podziękował: 0 razy
Podziękowano: 2 razy
Reputacja: 1662

Re: Praca pentestera. Pytania.

PostPn gru 14, 2015 3:29

[quote="Rod"]jakieś ciekawe artykuły o pisaniu exploitów, najlepiej po polsku.

Jestem zwolennikiem robienia rzeczy po kolei - w tym przypadku zdecydowanie pierwsza rzecz, którą warto, żebyś poznał to:
1. Angielski (będzie Ci ciężko ruszyć cokolwiek ponad-podstawowego)

[url=https://www.corelan.be/index.php/2015/10/13/how-to-become-a-pentester/]Zapoznaj się z tym tekstem[/url]
[url=http://viv.vot.pl]Veni Invenio Vici[/url]
p____h
Moderator
 
Posty: 449
Dołączył(a): Śr gru 29, 2010 22:47
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 94 razy
Reputacja: 10853

Re: Praca pentestera. Pytania.

PostN sty 24, 2016 22:10

Uniwersalna rada dla ludzi chcących pracować w zawodzie x, nie wiedzących od czego zacząć: Przeglądajcie LinkedIn. Można znaleźć ludzi zajmujących się daną rzeczą, podpatrzeć, jakie skończyli studia, gdzie pracują;)
d9k
user
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 23:00
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 0 razy
Reputacja: 1133

Re: Praca pentestera. Pytania.

PostŚr lut 24, 2016 14:35

ok zakłdam tam dzisiaj konto
wartner
user
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr lut 24, 2016 14:32
Podziękował: 0 razy
Podziękowano: 0 razy
Reputacja: 1

Re: Praca pentestera. Pytania.

PostWt kwi 19, 2016 2:09

idz na studia. ogarnij prace pobieznie zwiazana z security. mozesz takze zalapac sie na praktyki z security. po trzech latach pracy w it mozesz zaczac czegos szukac
iuaogfuoe
user
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt kwi 19, 2016 2:03
Podziękował: 0 razy
Podziękowano: 0 razy
Reputacja: 1

Re: Praca pentestera. Pytania.

PostSo kwi 23, 2016 1:11

[quote="Rod"]4. Gdzie mógłbym pójść zrobić praktyki, może znacie jakąś firmę?

Na pracuj.pl lub czymś podobnym wpisz sobie haker, security, bezpieczeństwo i pogrzeb w kategoriach.

Co do studiów... to całkiem fajna przygoda sama w sobie i nie mówie konkretnie o Twoim zainteresowaniu.
Dark Smark
user
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): Śr paź 02, 2013 19:51
Podziękował: 0 razy
Podziękowano: 2 razy
Reputacja: 1
Góra

Powrót do Security

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość